3 ماه زندان، تاوان خوابیدن!

0 73

یک توریست که خوابش می آمد به اتهام توهین به دین بودایی به 3 ماه زندان در یک اردوگاه کار اجباری محکوم شد.

کلاس هایتما ، توریست هلندی برای گذراندن تعطیلات به کشور برمه ( میانمار) رفته بود غافل از این که تعطیلاتش را در یک اردوگاه کار اجباری سپری خواهد کرد آن هم به مدت 3 ماه.

این جوان هلندی 30 ساله در هتلش در شهر ماندلای در مرکز برمه ( میانمار) می خواست بخوابد اما سرو صدای گوش خراش بلندگوهای یک معبد بودایی که در مقابل هتل قرار داشت ، مانع از خواب او شد.

کلاس هایتما غافل از اینکه چه بلایی در انتظارش است از هتل خارج شد، به آن سوی خیابان رفت و سیم های بلندگوها را که در حال پخش مراسم دعا بودند ، قطع کرد. مردم خشمگین او را در هتل دنبال کردند.

جوان توریست خوش شانس بود که از سوی بودایی های عصبانی قطعه قطعه نشد و آنها به تماس گرفتن با پلیس اکتفا کردند. ماموران از راه رسیده و کلاس را دستگیر کردند.

به نوشته روزنامه تلگراف، دادگاه شهر ماندلای برمه علاوه بر اتهام قطع بلندگوهای معبد بودایی که توهین مذهبی تلقی می شود ، متهم شد که با کفش وارد این مکان مقدس شده و آنجا را ملوث کرده است.

کلاس در دادگاه در دفاع از خود گفت: من واقعا خوابم می آمد، نمی توانستم این صدا را تحمل کنم.

من از پنجره هتل بیرون را نگاه کردم و بچه هایی را حال بازی دیدم.

تصور کردم که آنها با بلندگوها بازی می کنند .

من نمی دانستم که آنجا یک مکان مذهبی است.

دادگاه ماندلای دفاعیات کلاس را قانع کننده ندانست و او را به جرم توهین به دین به 3 ماه زندان در یک اردوگاه کار اجباری محکوم کرد.

به هرحال، تعطیلات کلاس هایتما در برمه بیش از مدتی که برنامه ریزی کرده بود ، به طول می انجامد.

علاوه بر این، به جای خواب راحت و استراحت باید در اردوگاه بیگاری هم کند.

در برمه ( میانمار) دین بودایی مذهب رسمی محسوب شده و مجازات های سختی برای افرادی که قوانین این دین را رعایت نکنند ، در نظر گرفته می شود.

اقلیت های دینی دیگر از جمله مسلمان ها در حاشیه جای داشته و اغلب قربانی خشونت های بودایی های افراطی و حتی ماموران دولتی قرار می گیرند.

منبع:جام جم

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه