بزرگترین آتشفشان ژاپن فوران کرد

0 51

آتشفشان «آسو» به عنوان یکی از آتشفشانهای بزرگ و خطرناک کشور ژاپن پس از سه سال خاموشی، فوران کرد.

فوران آتشفشان کوه آسو از اوایل وقت امروز شنبه آغاز شد و به دنبال آن خاکستر ضخیمی مناطق وسیعی از دامنه های کوهستان را پوشاند و سنگ ها و مواد مذاب تا ارتفاع چند هزار متر به بیرون پرتاب شد.

آتشفشان «آسو» در جنوب جزیره کیوشو واقع شده و بر اساس گزارش سازمان هواشناسی ژاپن فعالیت آن ساعت 1:46 دقیقه صبح امروز (به وقت محلی) آغاز شده است.

کوه «آسو» یکی از آتشفشان های فعال جهان به شمار می آید که ارتفاع قله آن 1592 متر است.

سازمان هواشناسی ژاپن با اعلام وضعیت هشدار تا 5 کیلومتری مرکز این کوه، از مردم خواسته است به آتشفشان نزدیک نشوند و در مکان های امن پناه بگیرند.

شین هوا، خبرگزاری چین نیز امروز در گزارشی اعلام کرد که از سوی مسئولان ژاپنی گزارشی مبنی بر زخمی شدن ساکنان منطقه اعلام نشده است.

سازمان ژئوفیزیک ژاپن نیز یادآور شده که فعالیت امروز این آتشفشان می تواند به نوعی با زمین لرزه های اخیر این کشور که طی روزها و هفته های گذشته شدت یافته و در فصل پاییز امری عادی به شمار می رود، مرتبط باشد.

مجمع الجزایر ژاپن در اقیانوس آرام دارای بیش از 100 آتشفشان است و در سالهای 93 و 94 نیز فوران کوه آسو باعث اختلال در زندگی مردم منطقه شد و وضع گردشگری در جزیره را مختل کرده بود.

سال گذشته نیز برای نخستین بار از سال 2013 میلادی، آتشفشان «ساکورا جیما» که از آن به عنوان یکی از خطرناکترین آتشفشانهای جهان نام برده می شود در منطقه «کیوشو» ژاپن فوران کرد و یک سال قبل تر نیز فوران آتشفشان کوه «اونتاکه» این کشور باعث زخمی شدن هشت نفر شد.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه