هیلاری کلینتون : کار رییس اف. بی . آی عمیقا نگران کننده است

0 84

کمپین دموکرات ها از تاثیر مخرب موضوع ای میل ها روی میزان آرای خانم کلینتون نگران هستندو به همین خاطر جیمز کومی رییس اف بی ای را آماج حمله قرار داده اند.

 
هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از اقدام رییس پلیس فدرال آمریکا (اف. بی . آی) در اعلام تحقیق دوباره از ای میل های جدید این نامزد انتخاباتی چند روز پیش از موعد انتخابات ریاست جمهوری این کشور انتقاد کرده و آن را اقدامی بی سابقه و عمیقا نگران کننده خوانده است.
به نقل از نیویورک تایمز کلینتون که روز شنبه در اجتماع حامیانش در شهر ساحلی “دیتونا” در ایالت فلوریدا آمریکا سخن می گفت با اشاره به این موضوع گفت: ” چنین اقدامی درست پیش از برگزاری انتخابات آن هم بدون ارایه کوچک ترین اطلاعات و جزییات بسیار عجیب است. این اقدام نه تنها عجیب بلکه بی سابقه و عمیقا نگران کننده است.”

کلینتون روز جمعه و همزمان با اعلام ” جیمز کومی” رییس اف بی آی مبنی بر آغاز تحقیقات دوباره از پرونده ای میل های جدید او  خواستار ارایه اطلاعات از جزییات این ای میل ها به افکار عمومی این کشور شده بود. او گفته بود: “مردم آمریکا باید هر چه سریع تر از حقیقت  با خبر شوند و اف‌بی‌آی باید حقیقت این ماجرا را  بدون تاخیر برای مردم توضیح دهد.”

جیمز کومی رییس اف بی آی روز جمعه اعلام کرد پلیس فدرال آمریکا بار دیگر برای بررسی پرونده ای میل های هیلاری کلینتون وارد عمل شده است. او جزییات بیشتری از پرونده “ای میل های جدید” را ارایه نکرده است.

جیمز کومی

هیلاری کلینتون : کار رییس

 

همزمان دونالد ترامپ دیگر نامزد اصلی انتخابات آمریکا و رقیب اصلی هیلاری کلینتون با ابراز خوشحالی از این تصمیم جدید اف بی آی خواستار ممانعت از ورود به گفته او ” یک مجرم فاسد ” به کاخ سفید شده است. او در ماه های گذشته بارها از پلیس فدرال آمریکا خواسته بود بار دیگر به این پرونده ورود کند. ترامپ کلینتون را به ” ماستمالی” کردن پرونده اش در “اف بی آی” متهم کرده است.

ترامپ در جریان رقابت ها و مناظرات انتخاباتی نیز بارها از موضوع ای میل های کلینتون به عنوان یک حربه سیاسی موثر علیه رقیب خود بهره برد و حتی وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات کلینتون را مورد تعقیب قضایی قرار داده و با تعیین یک دادستان ویژه برای بررسی این پرونده کلینتون را به زندان خواهد انداخت.

یک روز پس از تصمیم جدید رییس اف بی آی به نظر می رسد کمپین انتخاباتی دموکرات ها از پیش کشیدن دوباره این موضوع در آستانه برگزاری انتخابات نگران است. دموکرات ها نگران تاثیرات مخرب این موضوع روی میزان آرای خانم کلینتون هستند و به همین خاطر یک روز پس از سخنان جیمز کومی حمله به او را آغاز کرده و تصمیم او درست یک هفته مانده به روز انتخابات را تصمیمی سیاسی و ناقض قوانین قضایی آمریکا می دانند.

اف بی آی در ژوئیه سال جاری اعلام کرده بود خانم کلینتون را به خاطر استفاده از سرور شخصی برای ای میل های رسمی و دولتی خود مورد پیگرد قرار نمی دهد.  

رییس اف بی آی در واکنش به انتقادها درباره اعلام تحقیقات جدید گفته است  موضوعاتی از این دست غالبا محرمانه انجام می شود اما در شرایط کنونی عدم اعلام این تصمیم می توانست برای رای دهندگان آمریکایی گمراه کننده باشد.

گفتنی است جیمز کومی روز جمعه و 11 روز مانده به موعد رسمی انتخابات ریاست جمهوری آمیکا در نامه ای به کنگره آمریکا اعلام کرده است به طور اتفاقی و در جریان تحقیق روی یک پرونده دیگر، ای میل های جدیدی از خانم کلینتون مشاهده شده و به همین خاطر پلیس فدرال آمریکا بار دیگر روی ای میل های جدید خانم کلینتون تحقیقات خواهد کرد.

گفته می شود ای میل های جدید خانم کلینتون در جریان تحقیقات پرونده ” آنتونی وینر ” همسر “هما عابدین” مشاور ارشد هیلاری کلینتون کشف شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه شنبه هفته آینده برگزار می شود.

 

منبع: برندپرس

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه