«لب‌خوانی» مجموعه‌ای برای تمام فصول

0 83

اگر اهل خواندن داستان کوتاه هستید مجموعه داستان «لب‌خوانی» اثر ابوذر قاسمیان را از دست ندهید.

این کتاب که شامل 9 داستان کوتاه است مجموعه‌ای یکدست از تجربیاتی است که دریچه‌ای نو به دنیا می‌گشاید. داستان «بازی در مدار بسته» داستان کارمند کارگاه اوراق کردن ماشین‌های اسقاطی است که هر روز دنیا را از دوربین‌های مداربسته شرکت می‌بیند و با چشم مسلح رازهای نادیده‌ی محیط مجاورش را شکار می‌کند.

داستان «مینی‌سیتی» داستان سربازی است که یک شب یواشکی پستش را در پادگان به سربازی دیگر می‌سپارد و روز بعد با فاجعه‌‌ای مواجه می‌شود که به خاطر سپردن نقشش به آن سرباز بوده. داستان «زمین‌لرزه» ماجرای یک گروهان است که برای کشف علت زمین‌لرزه‌های مجاور پادگان به تجسس می‌پردازند و سرنوشتی غمناک پیدا می‌کنند.

«نسخه‌پیچ» قصه‌ی مسئول داروخانه‌ی یک سربازخانه است که با ترکیب داروهای خلسه‌آور جهانی تازه برای خودش می‌سازد. این داستان برنده ی سوم جایزه معتبر بهرام صادقی نیز شده است. داستان «شنود» روایت نگهبان یکی از بناهای تاریخی شیراز است که به خاطر دزدیده شدن یک کتیبه در مسجد وکیل، ناچار شده شبانه‌روز به گفت‌وگوهای بازدیدکنندگان مسجد مخفیانه گوش کند و در نهایت گزارشی عجیب می‌نویسد. «قبیله‌ قاب»، «کتاب حیات» و «جراحت» از دیگر داستان‌های این مجموعه‌اند که هرکدام ماجرایی شگفت در خود پنهان کرده‌اند. 

این مجموعه داستان خواندنی که نوید شکوفایی نویسنده‌ای بااستعداد را به جامعه کتابخوان می‌دهد در سال 95 از سوی انتشارات نگاه منتشر شد در فاصله کوتاهی با استقبال زیاد مخاطبان به چاپ دوم رسید.

download

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه