یک تست هوش متفاوت : چالشی که فقط ۳۶ درصد کاربران قادر به حل آن بودند !

2 6,759

معماهای زیادی در فضای اینترنت وجود دارند که ذهن و دقت آدم ها را به چالش می کشند، اما این موردی که در این مطلب برایتان آورده ایم را شاید بتوان یکی از جالب ترین آنها دانست. پس در ادامه با بدندید همراه باشید.

این چالش را وب سایت Brilliant.org منتشر نموده و بر اساس آمار اعلام کرده که فقط ۳۶ درصد از کاربران توانسته اند به آن پاسخ درست بدهند.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، سه جعبه با جملات متفاوت در کنار یکدیگر چیده شده اند تا شما تعیین کنید که ماشین در کدام یک از این باکس ها قرار دارد. لطفا توجه داشته باشید که موضوع این معما به جا شدن یا نشدن ماشین درون یک جعبه ربطی ندارد و با صرف نظر از این مقوله، مشخص کنید که کدام جمله صحت داشته و ماشین داخل کدام یک از این جعبه هاست39f7c11f00000578-3895620-image-a-4_1478042071307

باکس ۱: ماشین در این جعبه است.

باکس ۲: ماشین در این جعبه نیست.

باکس ۳: ماشین در جعبه شماره یک نیست.

برخلاف آنچه به ظاهر می رسد، اطلاعات کافی برای تعیین جعبه درست در تصویر وجود دارد.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ

ماشین درون جعبه شماره ۲ است.

39f7c11700000578-3895620-image-m-16_1478043092774

شما برای رسیدن به پاسخ باید از روش حذف استفاده می کردید. از آنجا که فقط یکی از نوشته های روی باکس ها درست است، پس باید کشف می کردید که کدام دو مورد نمی توانند صحت داشته باشند.

اگر ماشین در جعبه شماره یک بود، در این صورت باید جملات نوشته شده روی جعبه های یک و دو صحیح می بودند. پس، ماشین در جعبه یک نیست.

اگر قرار بود ماشین در جعبه شماره سه باشد، باید هر دو جمله نوشته شده روی باکس های ۲ و ۳ صحیح می بود، که چنین چیزی ممکن نیست و در نتیجه، پاسخ نمی تواند شماره سه باشد.

اما از آنجا که ماشین در باکس ۲ قرار دارد، یعنی فقط جمله شماره سه درست است.

شاید این چالش بیش از حد دشوار به نظر برسد اما از روش حذفی می توانید به پاسخ برسید. درست یا غلط بودن پاسخ خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

منبع: betanews

اشتراک گذاری

۲ دیدگاه

  1. بنده ی خدا در
    1
    0

    به نظر من یا ماشین در هیچ جعبه ای وجود ندارد یا در جعبه ی شماره ی ۱ است اگر بخواهیم تکیه بر جملات نوشته شده کنیم و اگر برای گمراهی باشه کلمات که در این صورت میشه جعبه شانسی
    تازه یک خط هم روی جعبه ها وجود دارد که شبیه به عدد یک انگلیسی هستش و روی جعبه ۳ نوشته شده در جعبه ی شماره ی یک وجود ندارد یعنی در هیچ کدام از جعبه ها

قرار دادن یک دیدگاه