عقب نشینی رییس اف بی آی از پرونده ” ای میل های” هیلاری کلینتون

0 26

برخی رسانه های آمریکایی نوشته اند نامه دوم رییس اف بی ای به کنگره کمتر از دو روز مانده به روز انتخابات بسیار دیرهنگام است و نامه نخست او تاثیرات منفی خود را روی آرای کلینتون به جا گذاشته است.

“جیمز کومی” رییس پلیس فدرال آمریکا (اف. بی . آی) با ارسال نامه ای به کنگره این کشور اعلام کرد در بررسی های به عمل آمده از ای میل های تازه کشف شده هیلاری کلینتون عنصر مجرمانه ای یافت نشده و به همین خاطر پرونده بررسی این ای میل ها را می بندد.

تنها کمتر از 48 ساعت به انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر،جیمز کومی با ارسال نامه ای به کنگره اعلام کرد ای میل های کلینتون حاوی مسایل مجرمانه ای نبوده و به همین خاطر اف بی آی از بررسی این ای میل ها دست کشیده است.

اعلام این مساله در واپسین ساعات مانده به هشتم نوامبر خبر خوبی برای هیلاری کلینتون و کمپین انتخاباتی اوست، اما دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه را ناخرسند کرد و این نامزد جنجالی از این اقدام اف بی آی انتقاد کرد.

ترامپ در اظهاراتی در جمع حامیانش در “مینیاپولیس” به شدت به تصمیم جدید اف بی آی تاخت و عقب نشینی از پرونده بررسی ای میل های کلینتون را نشانه ای از تحت حمایت بودن رقیب انتخاباتی اش از سوی یک سیستم فاسد قلمداد کرد. ترامپ گفت که چگونه ممکن است بیش از 600 هزار ای میل در ظرف مدت 8 روز بررسی شده و نتیجه اعلام شود.

او گفت: هیلاری کلینتون یک گناهکار است. این را همه مردم می دانند. خود کلینتون هم می داند.

با این حال هیلاری کلینتون در واکنش به این خبر اظهار نظری نکرده و گفت در این باره پس از انتخابات هشتم نوامبر اظهار نظر می کند.

گفتنی است 9 روز پیش هنگامی که جیمز کومی با ارسال نامه ای به کنگره از ” شروع دوباره تحقیقات درباره پرونده ای میل های هیلاری کلینتون به دلیل پیدا شدن سرنخ های جدید ” خبر داده بود، این مقام اف بی آی به شدت مورد تاخت و تاز کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون و حزب دموکرات آمریکا قرار گرفته و متهم به جانبداری از دونالد ترامپ و تلاش برای تاثیر گذاری بر نتیجه انتخابات شده بود.

پس از اعلام جدید او نیز برخی رسانه های آمریکایی با اشاره به تاثیرات منفی نامه هفته گذشته او به کنگره در میزان آرای خانم کلینتون ، نامه دوم او به کنگره را دیرهنگام دانسته و گفته اند آقای کومی با نامه اول خود در 28 اکتبر باعث از میان رفتن میلیون ها رای خانم کلینتون شده است.

در نقطه مقابل کمپین دونالد ترامپ تلاش دارد نامه جدید رییس اف بی آی را به عنوان مدرکی برای اثبات ادعاهای همیشگی ترامپ درباره عمق فساد سیستم سیاسی آمریکا و دست های پشت پرده برای حمایت از خانم کلینتون قلمداد کند.

جیمز کومی در روزهای گذشته زیر شدید ترین انتقادات حزب دموکرات قرار داشت

 

عقب نشینی رییس اف بی آی از پرونده

در هفته گذشته و همزمان با مطرح شدن موضوع بررسی ای میل های جدید کلینتون از سوی اف بی آی فاصله آرای دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری به نحو ملموسی کم شده و هیلاری کلینتون در برخی ایالت ها از رقیب اصلی  خود عقب افتاد.

با این حال نتایج بیشتر نظر سنجی ها حاکی از پیشتازی هیلاری کلینتون با حدود 2 درصد آرا است.

 

منبع: عصر ایران

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه