سفر زائران اربعین به سامرا ممنوع شد

0 51

مدیرکل امور مرزهای وزارت کشور با ابراز تاسف از حادثه انفجار اتوبوسهای مسافربری در پایانه سامرا که منجر به شهید و مجروح شدن تعداد زیادی از زائران کشورمان شده است گفت: سفر زائران اربعین به شهر سامرا ممنوع شد.

مجید آقابابایی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره حادثه تروریستی انفجار دو دستگاه اتوبوس مسافربری در پایانه سامرا اظهار کرد: این حادثه تروریستی منجر به مجروح شدن  99 نفر و شهادت 8 نفر از زائران کشورمان شد.

وی ادامه داد: شامگاه دیشب یکشنبه 88 نفر از زائران مجروح از طریق دو فروند هواپیما به کشورمان منتقل شدند و در هشت بیمارستان تهران تحت مداوا قرار گرفتند.

آقابابایی تصریح کرد: 11 نفر از مجروحان ایرانی حادثه تروریستی سامرا در بیمارستانهای عراق تحت مداوا هستند و به محض بهبود وضعیت جسمی به تهران منتقل خواهند شد.

انفجار سامراء

مدیرکل امور مرزهای وزارت کشور با بیان اینکه جای هیچ گونه نگرانی برای زائران اربعین حسینی وجود ندارد، گفت: به علت حادثه ایجاد شده و برای امنیت بیشتر زائران کشورمان سفر به شهر سامرا تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود.

حادثه تروریستی انفجار دو دستگاه اتوبوس در پایانه مسافربری شهر سامرا روز گذشته منجر به  شهید و زخمی شدن تعداد زیادی از زائران کشورمان شد.

 

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه