پرونده کیارستمی در دادگاه تجدیدنظر است

0 47

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: هم اکنون پرونده عباس کیارستمی کارگردان مطرح ایران بخاطر شکایت طرفین به ویژه خانواده اش در دادگاه تجدیدنظر است.

 علیرضا زالی روز دوشنبه درحاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: پرونده مرحوم کیارستمی پس از اینکه با تشخیص دادستان انتظامی که منجر به صدور کیفرخواست نیز شد، به هیات بدوی رفت و این امکان تجدیدنظرخواهی داشت که با اعتراض دو طرف در مرحله تجدیدنظر است.

وی با بیان اینکه نظرهیات تجدیدنظر با هیات بدوی متفاوت است، ادامه داد، اکنون پرونده در رابطه با بیمارستانی که بستری بوده و یکی از متخصصان که شکایت جدیدی علیه وی شده به دادسرا ارسال شده است.

وی اظهارداشت: این پرونده هنوزحکم قطعی نداشته است و اگر در مرحله هیات تجدیدنظر نظر شاکی تامین نشود، به هیات عالی سازمان نظام پزشکی ارسال خواهد شد.

زالی با توضیح اینکه دو ایستگاه تجدیدنظرخواهی در این پرونده وجود دارد گفت: این پرونده دردادگاه هیات تجدیدنظر تهران و هیات عالی نظام پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد.

** پرونده پزشکی فرانسه ابهاماتی دارد
وی همچنین درباره پرونده کیارستمی در فرانسه نیز گفت: آخرین مستندات واصله از کشور فرانسه همه اوراق بالینی وی را شامل نمی شود و تنها یک خلاصه پرونده پزشکی از وی بوده است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی درادامه گفت: برای این مستندات ارسالی، درهفته گذشته یک گروه 32 نفره از اساتید دانشگاه موضوع را به صورت ویژه بررسی کردند.

وی اضافه کرد: پرونده پزشکی کیارستمی در فرانسه ابهاماتی داشت که این موضوع در حال بررسی است.

زالی ادامه داد: قرار است سازمان نظام پزشکی نامه ای به کشور فرانسه و بیمارستانی که وی بستری بوده است، ارسال کند تا پس از آن اظهارنظر قطعی انجام شود.

وی اضافه کرد: این پرونده پزشکی مملو از اصطلاحات پزشکی متعدد به زبان فرانسوی است که همین موضوع نیاز ما را به داشتن یک تیم تخصصی مسلط به زبان فرانسوی را افزایش داد.

زالی گفت: به همین منظور پرونده را یک گروه پزشکی متخصص و مسلط به زبان انگلیسی درحال بررسی هستند تا ابهاماتی که در پرونده موجود است را بررسی کنند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: به طورقطع با مکاتبه رسمی با بیمارستان فرانسه درخواست خود را برای رفع ابهامات اعلام خواهیم کرد و یا به صورت رسمی از بیمارستان فرانسه سوالات خود را خواهیم پرسید.

عباس کیارستمی فیلمساز صاحب نام ایرانی در تاریخ ۱۷ اسفند ماه ۹۴ به علت بیماری سختی در بیمارستان جم تهران بستری شد و پس از چهار مرحله عمل جراحی و پس از ترخیص از این بیمارستان، مجددا در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۵ در بیمارستان مذکور بستری شد و به دنبال بهبودپیدا نکردن جهت ادامه سیر درمانی به کشور فرانسه منتقل شد که در تاریخ ۱۴ تیر ماه ۹۵ در پاریس از دنیا رفت.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه