ایده های بزرگ در آشپزخانه هایی کوچک

0 260

 

بیشتر افراد آرزوی داشتن یک آشپزخانه بزرگ را دارند اما در آپارتمان های امروزی اصولا این فضا بسیار کوجک می باشد. در این مطلب می توان نحوه چیدمان را د ر این فضا های کوچک بیاموزید.

استفاده از همه قسمت ها

در صورتی که فضای اشپزخانه محیطی کوچک باشد، استفاده از همه قسمت ها امری مهم می باشد. برای این منظور نیاز به ساخت کابینت هایی می باشد که در هر فضایی قرار گیرد. با استفاده از این کابینت ها می توان از کلیه قسمت های این فضا استفاده نمود.

ایده های بزرگ در آشپزخانه هایی کوچک (3)

آویز های دیواری

قفسه های دیواری یکی از بهترین گزینه ها برای آشپزخانه های کوچک می باشد. برای این کابینت ها می توان از انواع میله های ، کشویی و قفسه های کم عمق داشته باشید. با استفاده از آویز های دستی می توان فنجان، ظروف ماهیتابه و … را از آن آویزان نمود.

ایده های بزرگ در آشپزخانه هایی کوچک (1)

فضایی یکپارچه

استفاده از وسایل به هم ریخته و نا متناسب می تواند باعث به هم ریختگی فضایی شلوغ و کوچک شود. در این فضا بهترین ایده استفاده از کابینت هایی به سبک مینیمال می باشد. همچنین از کانتر هایی به صورت یکپارچه برای این منظور نیز باید استفاده کرد.

ایده های بزرگ در آشپزخانه هایی کوچک (4)

وسایل شست وشو

بسیاری از افراد ماشین های لباسشویی و … را در اشپزخانه قرار می دهند. اما در آشپزخانه هایی با فضای کم می توان این وسایل در قسمتی دیگر از خانه قرار داد. یکی از این قسمت ها فضای زیر راه پله ها می باشد.

ایده های بزرگ در آشپزخانه هایی کوچک (6)

استفاده هوشمندانه از جزییات

با استفاده از بعضی از المان های در فضای آشپزخانه صرفه جویی کرد. برای این منظور می توان از کشو هایی با طراحی خاص برای قرار دادن چاقو و تخته گوشت و … می توان کمک گرفت.

ایده های بزرگ در آشپزخانه هایی کوچک (2)

وسایل با پایه

در فضاهای اشپزخانه می توان از وسایل با پایه استفاده نمود. می توان از کابینت هایی با پایه برای قرار دادن سینک، گاز و قفسه های زیبا کمک گرفت.

ایده های بزرگ در آشپزخانه هایی کوچک (10)

 

منبع: کاناپه

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه