طرح کابینت آشپزخانه به سبک اروپایی

0 1,146

ویژگی‌های سبک کابینت و دکوراسیون آشپزخانه اروپایی به گونه‌ای است که در فضای کوچک آشپزخانه‌های ایرانی به خوبی جواب می‌دهد. با این ویژگی‌ها آشنا شوید.

کابینت آشپزخانه به سبک اروپایی دارای ویژگی‌های سبک معاصر و ظاهری صنعتی است. در این عصر پیشرفته‌ی طراحی و مهندسی مدرن، مدل کابینت و دکوراسیون آشپزخانه های اروپایی معمولا مینیمالیستی و بسیار کاربردی است.

ویژگی سبک اروپایی کابینت آشپزخانه

در طرح کابینت آشپزخانه سبک اروپایی برای داشتن ظاهری مرتب و جادار از تزیین و دکوراسیون اضافی اجتناب می‌شود. گچ‌بری سقف، کنده‌کاری در چوب، و درب‌های مدل دار برای کابینت به ندرت استفاده می‌شود. با آشفتگی دیداری کم‌تر فضاهای کوچک بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. برای همین سطوح نسبتا تخت که در جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه اروپایی به چشم می خورد، می‌تواند آشپزخانه های کوچک را جادارتر نشان دهد.

همان‌طور که در تصویر می‌بینید مدل جدید کابینت بدون دستگیره به صورت کاملا مسطح است و در طراحی دکوراسیون این آشپزخانه اروپایی اصل سادگی رعایت شده‌است.

کاربردگرایی در اولویت است

بسیاری از آشپزخانه های اروپایی فشرده‌تر از آشپزخانه های آمریکایی هستند، برای همین در طرح کابینت آشپزخانه به سبک اروپایی لوازم جانبی مخصوص استفاده‌ی بهینه از فضا تعبیه می‌شود. این لوازم جانبی جدید شامل مدل های کشوی خاص، جابشقابی‌های کشویی، سینی‌های دوار درون کابینت‌های گوشه، و وسایل آشپزخانه توکار است. هم‌چنین ساختار بدون چارچوب کابینت های اروپایی حداکثر استفاده از فضا را ممکن می‌سازد. با این ساختار، در مقایسه با کابینت‌های سنتی که دارای چارچوب‌های زینتی مرسوم هستند، فضای داخل کابینت به حداکثر می‌رسد.

در این تصویر ایده‌ای خلاقانه برای حداکثر استفاده از فضای کابینت زیر ظرفشویی را می‌بینید. هدف از طراحی این کشو استفاده از فضای پرت اطراف لگن ظرفشویی است که بهترین جا برای قرار دادن شوینده‌ها است. یکی از مزیت‌های مهم این مدل کشو این است که می‌توانید برای شوینده‌هایی که مصرف می‌کنید محلی ویژه و جدا از ظروف داشته‌باشید.

در این مدل کابینت آشپزخانه اروپایی به جای نصب طبقات ثابت و فیکس درون کابینت، برای سهولت استفاده طبقات ریلی تعبیه شده‌است.

اجناس مورد استفاده در کابینت آشپزخانه به سبک اروپایی

اکثر اجناس استفاده‌شده در مدل های اروپایی کابینت آشپزخانه، از جمله پلاستیک، فلز، بتن، و شیشه بسیار فرآوری‌شده هستند. از آن‌جا که این اجناس به‌اصطلاح ساخته‌ی بشر اغلب سطحی زمخت دارند، بسیاری از طراحان عناصری از طبیعت مانند روکش‌های چوبی و سنگ طبیعی را به آن می‌افزایند تا به آشپزخانه کمی گرما بدهند. وسایل دکوری ساده مانند ظروف سفالی یا ظرفی پر از میوه می‌تواند فضایی صمیمی‌تر به آشپزخانه سبک اروپایی بدهد.

در این عکس آشپزخانه ای با مدل دکوراسیون داخلی اروپایی را می‌بینید. همان‌طور که گفته شد زیبایی آشپزخانه های اروپایی در سادگی‌شان است. دکوراسیون داخلی این آشپزخانه بسیار ساده است، مدل درب کابینت ساده مسطح است و برای درب کابینت های هوایی از شیشه استفاده شده‌است.

طراح این آشپزخانه برای افزودن عنصری از طبیعت به دکوراسیون داخلی از سنگ برای صفحه روی کابینت استفاده کرده‌است.

فلز یکی دیگر از اجناسی است که در کابینت آشپزخانه های اروپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استیل جنسی است که در عین سادگی کمی براق است و زرق و برق آن دکوراسیون آشپزخانه را کمی از یکنواختی دور می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های آشپزخانه سبک اروپایی استفاده از لوازم توکار در دکوراسیون آشپزخانه است که در عکس مشاهده می‌کنید.

آنچه در بالا می بینید یک آشپزخانه فوق مدرن به سبک اروپایی است که اکثر ویژگی های این سبک را، از جمله مدل ساده کابینت ، وسایل توکار، لوازم جانبی خاص برای داخل کابینت و … به خوبی در آن مشهود است.

 

منبع: کابینت بانک

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه