علاقه مندی به رشته تحصیلی مهمترین عامل پیشرفت علمی است

0 43

عضو کمیته نظارت و ارزیابی انجمن نجوم ایران گفت: برای رسیدن به جامعه پویای علمی، علاقه مندی به رشته تحصیلی مهمترین عامل پیشرفت علمی هر فرد محسوب می شود.

اسدالله قمری نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به لزوم و اهمیت ترویج علم در میان آحاد جامعه، گفت: باید تلاش شود تا علم را به درستی و با زبان ساده به آگاهی مردم رساند، تا با ایجاد علاقه در این زمینه فعالیت های علمی در جامعه گسترش یابد.

وی به سابقه 33 ساله خود در زمینه عکاسی نجوم اشاره و تاکید کرد: علاقه همراه با تلاش بی وقفه در هر حوزه ای بسترساز دستیابی به پیشرفت های روز افزون خواهد شد.

قمری نژاد به کسب جایزه ترویج علم ایران در سال 95 اشاره و خاطرنشان کرد: این جایزه به علت فعالیت‌های نوآورانه و ترویجی در زمینۀ همگانی‌سازی نجوم از طریق رسانه‌های مختلف به اینجانب تعلق گرفت.

پدر عکاسی نجوم ایران افزود: در بخش ترویج علم باید با داشتن برنامه ریزی مناسب برای دانش آموزان، بر اساس نیازهای کشور ایجاد علاقه و استعدادیابی شود تا در آینده نسل جدید با مشکل اشتغال مواجه نشود.

قمری نژاد به برگزاری کارگاه عملی پروژه عکاسی نجومی در زنجان اشاره کرد و گفت: این کارگاه برای نخستین بار در سطح کشوری تا پایان سال برگزار می شود و زنجان میزبان آن خواهد بود.

اسدالله قمری نژاد پدر عکاسی نجوم ایران 20 آبان امسال در مراسم هفدهمین دوره جایزه ترویج علم ایران به عنوان نفر برتر کشور در ترویج علم شناخته و موفق به کسب این جایزه علمی شد.

انجمن ترویج علم ایران زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سالانه به کسانی که در زمینه ترویج علم موفقیت های چشمگیری داشته اند، بر اساس شاخصه های تعیین شده، جایزه ترویج علم کشور را اهدا می کند.

هیأت داوران انجمن ترویج علم ایران به دلیل انجام فعالیت های نوآورانه و ترویجی به ویژه در زمینۀ همگانی سازی نجوم از طریق رسانه های مختلف از جمله نشریات علمی و ترویجی، برنامه های تلویزیونی و فعالیت های آموزشی جایزۀ ترویج علم سال 1395 را به اسدالله قمری نژاد تقدیم کرده است.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه