اگر دوست دارید از وضعیت آلودگی شهرتان مطلع شوید دانلود این 5 اپ کاربردی را از دست ندهید !

0 2,263

اگر در شهری مثل تهران زندگی می‌کنید که هوای آن به شدت آلوده است به استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌توانید وضعیت کیفیت هوا را بررسی کنید و از سالم یا ناسالم بودن آن مطلع شوید.در ادامه با بدندید همراه باشید.

با شروع فصل زمستان، پدیده وارونگی هوا و آلودگی شدید شهرها دوباره گریبان‌گیر شهروندان می‎شود و مشکلات زیادی را برای آنها به وجود می‌آورد. معمولا در چنین شرایطی توصیه می‎شود تا برای کارهای غیرضروری از منزل خارج نشوید و اگر مبتلا به بیماری‌های قلبی و تنفسی هستند خود را کمتر در معرض آلودگی قرار دهید.

اگر در تهران زندگی می‌کنید احتمالا به جز بررسی وضعیت آب و هوا نیاز به اپلیکیشنی برای چک کردن آلودگی هوا نیز دارید تا وضعیت کیفیت هوا را بسنجید و در صورت خطرناک بودن خود را برای آن آماده کنید.

کیفیت هوای تهران
 

اولین اپلیکیشنی که در روزهای آلوده به درد شما می‌خورد اپلیکیشن رسمی شرکت کنترل کیفیت شهر تهران است. این اپ روزانه شاخص کیفیت هوا و درجه سلامت آن را به شما اطلاع می‌دهد و می‌توانیدوضعیت آلودگی مناطق مختلف شهر تهران را با هم مقایسه کنید.

هوای تهران
 

اپلیکیشن «هوای تهران» اپ خوش ساختی است که با مراجعه به آن می‌توانید از وضعیت آلودگی و سلامت هوا اطلاع پیدا کنید. مقایسه شاخص آلودگی هوا در هفته و ماه گذشته و قابلیت به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن است.

 

وضعیت آلودگی هوا
 

اگرچه اپلیکیشن «وضعیت آلودگی هوا» ممکن است از نظر ظاهری به دل ننشیند، علاوه بر تهران وضعیت آلودگی هوای شهرهای اصفهان و مشهد را به شما نشان می‌دهد. نمایش نمودار آلودگی روزهای اخیر و شاخص آلودگی هوا در مناطق مختلف شهر از جمله اطلاعات تکمیلی است که در اختیار شما گذاشتهمی‎شود.

 

 

Air Quality
 

در این اپلیکیشن می‌توانید وضعیت آلودگی مناطق مختلف شهر تهران و سایر شهرهای جهان را مشاهده کنید و ببینید آلودگی هوا در چه وضعیتی قرار دارد. امکان مقایسه شاخص آلودگی در روزهای گذشته و پیش‌بینی آب و هوا از دیگر امکانات Air Qualityاست.

 

 

AirVisual
 

اپ AirVisual نسبت به اپ‌های دیگر رابط کاربری بهتری دارد و اطلاعات را مرتب‌تر نشان می‌دهد. در این اپ می‌توانید وضعیت آلودگی هوای مناطق مختلف شهر تهران و سایر شهرهای جهان را تحت نظر بگیرید و حتی رتبه بندی آلوده‌ترین شهرهای جهان رامشاهده کنید.

 

شما از کدام یک از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنید؟ اگر اپلیکیشن خوب دیگری می‎‌شناسید در کامنت‌ها به ما معرفی کنید.

 

منبع: gsm

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه