با چند تغییر جزیی دکوراسیون آشپزخانه را متحول کنید

0 137

در این نوشتار با راهکارهایی آشنا می‌شوید که بتوانید با چند تغییر جزیی به دکوراسیون آشپزخانه‌تان جلوه‌ای دیگر بدهید.

به نقل از کابینت بانک: لزومی ندارد تغییر دکوراسیون آشپزخانه پروژه‌ی بزرگی باشد، روش‌های وجود دارد که با کم‌ترین هزینه ظاهری جدید به آشپزخانه‌تان بدهید. در ادامه این روش‌ها آمده است.

لامپ و لوستر جدید نصب کنید
اگر در حال حاضر یک لامپ در مرکز روشنی‌بخش آشپزخانه‌تان است، شاید نور آشپزخانه‌تان نامتوازن باشد. می‌توانید چند لامپ یا هالوژن جدید اضافه کنید تا تمرکز منبع نور در مرکز آشپزخانه نباشد و ترکیبی از نورپردازی تزیینی و در عین حال کاربردی داشته‌باشید.
نورپردازی زیر کابینتف لامپ‌های حبابی یا مدل‌های دیگر نورپردازی به شما کمک می‌کند حال و هوای تازه‌ای به دکوراسیون آشپزخانه بدهید.
نورپردازی داخل کابینت نیز این روزها طرفداران زیادی دارد و علت آن بدیهی است: نورپردازی زیبا می‌تواند یک فضای معمولی را به درخشش بیاورد.

رنگ‌ها را تغییر دهید
یک لایه رنگ جدید استفاده از رنگ در جزییات کوچک آشپزخانه می‌تواند واقعا آشپزخانه‌تان را از این رو به آن رو کند! مثلا تعویض کاشی بین کابینت یا استفاده از وسایل دکوری رنگارنگ در ایجاد جذابیت دیداری موثر است و می‌تواند راهکاری کم هزینه برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه باشد.
استفاده ترکیبی از رنگ‌ها نیز می‌تواند راهکاری خلاقانه برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه باشد.

صفحه روی کابینت را عوض کنید
تعویض صفحه روی کابینت روشی فوق‌العاده است که به مدل دکوراسیون آشپزخانه خود ظاهری نو بدهید.
می‌توانید اجناس سنگی مانند مرمر یا گرانیت را انتخاب کنید، یا اگر واقعا بودجه‌ی محدودی دارید اجناس چوبی با تنوع بافت و رنگ زیادی که دارد می‌تواند انتخابی زیبا و کم‌هزینه باشد.

کابینت آشپزخانه را بازسازی کنید
در اکثر آشپزخانه‌ها کابینت بیش‌ترین فضا را گرفته‌است و از این رو به روز رسانی یا ایجاد تغییر در آن تاثیر زیادی در نمای آشپزخانه دارد.
اگر تعویض کامل کابینت فعلی برایتان مقدور نیست، می‌توانید فقط درب کابینت را عوض کنید و به این طریق دکوراسیون داخلی آشپزخانه را کاملا تغییر دهید.

به آشپزخانه خود کابینت جزیره اضافه کنید
اگر فضای کافی دارید، اضافه کردن یا به روز کردن جزیره نه تنها آشپزخانه را متحول می‌کند، بلکه می‌تواند فضای بیش‌تری برای ذخیره‌سازی وسایل آشپزخانه یا آماده‌سازی غذا در اختیارتان بگذارد.

پیشخوان بسازید
اگر بخشی از آشپزخانه‌تان با دیوار مسدود شده‌است، می‌توانید نیمی از آن دیوار را خراب کنید و نیمه‌ی پایین را به پیشخوان تبدیل کنید. این باعث می‌شود هم آشپزخانه و هم اتاق مجاور بزرگ‌تر دیده شود و فضای بهتری برای پذیرایی ایجاد می‌کند.
همچنین می‌توانید برای این پیشخوان چند صندلی یا چهارپایه‌هایی تهیه کنید که با دکوراسیون داخلی آشپزخانه نیز هم‌خوانی داشته‌ باشد.

منبع: کابینت بانک

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه