پیشنهاد ازدواج کلاهبردار ۷۲ ساله به زن مال‌باخته

0 60
مردی که با وعده سرمایه گذاری در مزرعه گیاهان دارویی اقدام به کلاهبرداری میلیونی کرده بود، توسط پلیس آگاهی دستگیر شد. 
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی، ۱۴ آبان ۹۵ پرونده ای با موضوع کلاهبرداری در کلانتری ۱۰۵ سنایی و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۶ تهران، به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
 
خانمی حدودا ۴۰ ساله با حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: حدود یک سال پیش از طریق یکی از دوستانم به مطب فردی به نام امیر در خیابان ولیعصر – خیابان توانیر که خودش را پزشک طب سنتی معرفی می کرد، مراجعه کردم.
پس از چندین جلسه، او به بنده پیشنهاد داد تا برای تولید یک سری داروهای گیاهی و روغن کانولا در استان های شمالی کشور سرمایه گذاری کنم و مدعی شد که در استان های مازندران، گلستان و همچنین جنوب کشور دارای چند مزرعه کشت گیاهان دارویی است.
 
وی افزود: امیر مدعی بود که اگر بنده در زمینه تولید داروهای گیاهی و روغن کانولا سرمایه گذاری کنم، در پایانِ یک سال زراعی سود سرشاری عاید من خواهد شد و با این ترفند طی چندین مرحله مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان از من دریافت کرد؛ بعد از گذشت یک سال، زمانی که جهت دریافت اصل پول و سود حاصل از سرمایه گذاری به مطب ایشان مراجعه کردم، وی بر خلاف وعده های گذشته مدعی شد که پول بنده را در مزارع جنوب کشور سرمایه گذاری کرده اما در اثر آفات نباتی تمامی محصولات مزارع از بین رفته و فعلا قادر به پرداخت پول نیست.
 
شاکی با اشاره به طرح پیشنهاد ازدواج از سوی متهم پرونده نیز گفت: زمانی که امیر با اصرار و پیگیری های من در خصوص بازپس گرفتن پول روبرو شد، به من پیشنهاد ازدواج داد که آن زمان متوجه شدم هدف ایشان از ابتدا کلاهبرداری بوده است.
 
کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی با راهنمایی شاکیبه محل کار امیر ۷۲ ساله در خیابان توانیر رفته و برابر دستور قضایی اقدام به دستگیری متهم پرونده کردند.
 
امیر در همان تحقیقات اولیه صراحتا به دریافت پول از شاکی اعتراف کرد و در ادامه تحقیقات مشخص شد که اساسا بر خلاف ادعای اولیه ایشان مبنی بر داشتن مزرعه محل کشت گیاهان دارویی، چنین مزارعی از سوی متهم پرونده وجود خارجی ندارد.
 
سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتی معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: پرونده به همراه متهم پرونده به دادسرای مربوطه ارسال و متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی روانه زندان شد.
 
منبع: فرارو
اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه