آشنا شوید با شهری که به مدت 1000 سال در آتش خواهد سوخت!

1 3,579

شهر سنترالیا در ایالت پنسیلوانیای امریکا زورگاری مورد توجه همگان بود. این شهر که در بستر خود یکی از غنی ترین معادن ذغال سنگ دنیا در داشت حالا به شهر ارواح تبدیل شده است.در ادامه با بدندید همراه باشید.

هم اکنون معدن ذغال سنگ این شهر در آتش می سوزد. اما شروع ماجرا به سال 1962، یعنی 55 سال پیش باز می گردد که این معدن برای اولین بار مشتعل شد. احتمال می رود اولین شعله از زباله هایی که در دهانه ی معدن می سوخته اند نشات گرفته باشد.
اگرچه که در ابتدا این موضوع خیلی جالب به نظر می رسید اما رفته رفته با رخ دادن اتفاقاتی ناخوشایند، همه در معرض خطر قرار گرفتند. نهایتا دولت به طور رسمی در سال 1980 دستور به تخلیه شهر داد چرا که فرو نشست های زمین و خروج گازهای کربنی و گوگردی شرایط زندگی را ناممکن می کرد به طوری که در سال 2013 فقط 7 نفر در این شهر ساکن بوده اند.

چندین بار برای خاموش کردن این آتش از طریق پر کردن مجراها با ماسه ی خیس و مسدود کردن تونل های رها شده ی معدن که نقش اکسیژن رسانی به آتش را داشته اند تلاش شده که همه بی فرجام بوده اند.
آتش در دل معدن و در عمق 100 متری از سطح زمین، در طول 13 کیلومتر و مساحتی حدود 1500 هکتار، به مدت 55 سال است که می سوزد و کماکان در چهار جهت رو به گسترش دارد.
با توجه به ظرفیت این معادن، انتظار می رود که این آتش بین 300 تا 1000 سال آینده در حال سوختن باشد.

منبع: akharinkhabar

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه